TEDAVİLER

Diş Tedavileri

Diş Tedavileri Nedir ?

Diş tedavileri birçok farklı yöntemle karşımıza çıkmaktadır. Özellikle estetik anlamda talep gören diş tedavilerinin farklı çeşitleri bulunmaktadır. Diş beyazlatma, implant tedavisi, Holywood gülüşü gibi birçok yöntem kişilerin daha estetik gülüşlere sahip olmasını sağlamaktadır.

 

Diş estetiği, hastanın dişlerindeki küçük ve büyük kusurların düzeltilmesini sağlar. Çatlaklar, diş eksikliği veya yüzeysel renk değişimlerinden, dişlerin boyutu veya şekli ile ilgili sorunlara kadar farklı birçok şeyin giderilmesini sağlamaktadır. Diş tedavileriyle ilgili uyguladığımız prosedürlerimiz güvenli ve tamamen ağrısızdır. Üstelik sonuçlar ilk seanstan itibaren görülebilir.

Her hastanın farklı diş tedavi yöntemine ihtiyacı bulunur. Uzman doktor öncelikle hastayı muayene eder ve diş estetiğine/tedavisine ihtiyaç duyup duymadığını, uygun olup olmadığını belirler. Daha sonra ise işlemler gerçekleştirilir. Genellikle güzel ve çekici gülüşlere ve parlak beyaz dişlere sahip olmak isteyenler estetik diş tedavilerini tercih etmektedir.

 

Diş hekimlerinin gerçekleştirdiği müdahalelerin türü son yıllarda büyük farklılıklar göstermektedir. Bugün sadece sağlık sorunları için diş hekimine gitmiyoruz. Giderek daha fazla hasta, gülüşlerinin görünümünü iyileştirmek için kozmetik diş hekimliğine yöneliyor ve hayallerini gerçek kılıyor.

Diş Tedavileri Yöntemleri

  • İmplant TedavisiEksik dişlerin tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Çene kemiği içerisine uygulanan titanyum çivilere implant denilmektedir.
  • Diş Beyazlatma: Diş beyazlatma son yıllarda en çok talep edilen estetik tedavidir. Zamanla veya belirli yiyecek ve içeceklerin tüketilmesi nedeniyle doğal beyazlığını kaybetmiş dişlerin renginin açılmasını sağlar.
  • Hollywood Gülüşü: Hollywood gülüşü son yıllarda giderek daha popüler hale geldi. Artık birçok hasta, gülümsemelerini iyileştirmek istiyor. Bir Hollywood gülüşü, beyaz ve iyi hizalanmış dişlerden oluşur. Bu tedavi yöntemi de bunu sağlar.
  • All-on-4: Tek bir çenede tüm dişlerin yerini alan 4 veya daha fazla implanta sabitlenmiş, çıkarılabilir olmayan protezdir.
  • Porselen Zirkonyum Kaplamalar:Dişlerdeki mine dokusu bozukluklarının giderilmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda kişiye estetik bir görünüm sağlar.
  • Lamine ve Vanieer Kaplama: Diş estetiği uygulamalarından birisidir. Sararmış ya da zarar görmüş dişler için uygulanmaktadır.
  • Gülüş Tasarımı: Kişinin estetik kaygılar doğrultusunda nasıl bir gülüşe sahip olmak istediğine bağlı olarak dizayn edilen bir estetik cerrahidir. Dişler bu istek doğrultusunda tasarlanır.
YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

Tüm sorularınız için Dr. HE Destek Hattı’ndan 7/24 bize ulaşabilirsiniz.

Bölüm Doktorları

KALİTE BELGELERİMİZ