DİŞ TEDAVİLERİ

Hollywood Gülüşü

Hollywood Gülüşü Nedir?

Hollywood Gülüşü bir gülüş tasarımı çeşididir. Aslında temel gülüş tasarımından pek fazla farkı yoktur. Hollywood gülüşünün adı Hollywood ünlülerinden gelmektedir. Bu gülüş tasarımında da yine temel işlem diş beyazlatma odaklı değildir. Diş beyazlığının sağlanmasının yanı sıra mevcut diş eti görüntüsünün iyileştirilmesi, diş orantılarının – diş boyutlarının gülüş estetiğine uygun hale getirilmesi ve diş – dudak uyumunun yakalanması da hedeflenmektedir. Dişlerin aralıklarında boşluklar varsa tüm boşluklar da giderilmektedir. Bu sayede mükemmel bir gülüş tasarımı yapılmış olur. Hollywood Gülüşü ile mevcut doğal dişlerin kaplaması porselenle düzeltilir ve diş eti estetik tedavileri uygulanarak diş – diş eti uyumsuzlukları ortadan kaldırılır. Son aşamada diş beyazlatma tedavisi gerçekleştirilerek harikulade bir gülüş estetiği sağlanır. Hem diş hekimliğinin hem de sanatın bir arada kullanıldığı gülüş tasarımıyla bireyin yüz şekli analiz edilir ve yüz şekline özel hangi formda – şekilde – orantıda dişlere sahip olması için gerekli tespitler gerçekleştirilir. Tıpkı diğer gülüş tasarımı çeşitlerinde oluğu gibi hastanın yaşı, cinsiyeti, yüz şekli, yüz hatları, dudak yapısı – rengi gibi temel kriterler değerlendirilerek yapılmaktadır.

İçindekiler

Hollywood Gülüşü Nasıl Yapılır?

Hollywood gülüş tasarımının gerçekleştirilebilmesi için hasta öncelikle detaylı muayeneye alınarak ilgili radyolojik görüntüleme tetkikleri de yapılır. Bulunan sorunların her biri tek tek tedavi edilir. İlk yapılması gereken müdahale dental implant tedavisidir. Hollywood gülüşünün elde edilebilmesi için diş sayısının tam olması gereklidir. Dişlerde eksiklik varsa gülüş tasarımına özel boyutlarda ve seçeneklerde implantlar yerleştirilerek diş kayıplarının sağlayacağı estetik görüntü aşamaları gerçekleştirilir. Dental implant tedavisi diş kaybının sayısına göre 3 ay, 6 ay ya da 12 ayda tamamlanır.

 

Diş kayıpları giderildikten sonra; diş aralarında mevcut boşluklar varsa, dişlerde kırıklık ya da deformasyonlar varsa ve diş tonu yoğunlukla sarı renkteyse ikinci aşamamızda Porselen Vener tedavisi vardır. Bu aşamayla diş çarpıklıkları, diş kırılma ve deformasyonları, diş orantısının dengesizlikleri giderilmektedir. Porselen vener tedavisiyle doğal diş yapıları muhafaza edilir ve doğal dişlerin üzerine yapılan kaplamalar doğal diş görüntüsü oluştururlar. Kısacası doğal dişten ayırt edilemezler. Diş dokusuna yöneltilen müdahale oranı oldukça düşüktür. Bu tedavi dental implantlar gibi uzun aylar almaz. Bu tedavi şeklinde yapılan yönergelerde yine yüz hattı ve şekli baz alınır.

 

Üçüncü aşamada diş beyazlatma seansları vardır. En fazla 3 seansta Hollywood gülüşü için uygun diş beyazlığı tonu elde edilir. Eğer hastanın diş tonunda aşırı derecede sararma, koyulaşma mevcut değilse ev tipi diş beyazlatma yeterlidir. Ama her halukarda ilk diş beyazlatma seansı diş hekimi tarafından gerçekleştirilir. Hidrojen Peroksit içeren diş jelleri 15 – 20 dakika aralıklarla 2 ya da 3 defa uygulanır. Gülüş tasarımının en göz önünde tedavisi diş beyazlatma işlemlerinden geçer. En fazla 15 – 20 günde uygulanır.

 

KALİTE BELGELERİMİZ