SERVICES

Weight Loss

Tüp mide ameliyatı hakkında herşeyi bu makalemizde bulabilirsiniz. Vücut Kitle İndeksi (VKİ) nedir, obezite ameliyatı olmak için bu değer ne kadar olmalıdır? Tüp Mide ameliyatı nedir, nasıl gerçekleşiyor? Tüp Mide Ameliyatının riskleri nelerdir? Tüp Mide Ameliyatı kaç dakika sürüyor ve hastanede kaç gün kalmak gerekiyor? Tüp Mide Ameliyatı sonrası ağrı fazla oluyor mu?Tüp Mide Ameliyatı sonrası ne kadar sürede gündelik hayata dönülüyor? Tüp Mide Ameliyatı sonrası beslenme süreçleri nelerdir? Tüp Mide Ameliyatı sonrası kontroller ne sıklıkla yapılıyor? Ameliyat sonrası kilo verme hızı nedir? İdeal kiloya ne kadar zamanda ulaşılıyor? Tüp Mide Ameliyatı sonrası açlık hissi oluyor mu? Ameliyat sonrası beslenme anlamındaki yasaklar nelerdir? Tüp Mide Ameliyatı sonrasındaki süreçte midenin tekrar büyüme ihtimali var mıdır? Ameliyat sonrası spora ne zaman başlayabiliriz? Tüp mide ameliyatı sonrası iz kalır mı? gibi soruların cevapları

Weight Loss nedir?

Tüp Mide ameliyatı sonrası hastanın kilo verme hızı kişinin sahip olduğu vki, yandaş hastalıkları ve metabolizma hızıyla doğru orantılıdır. Bu nedenle bu süreç her hastada farklılık göstermektedir.

Tüp Mide ameliyatı nedir, nasıl gerçekleşiyor?

Tüp Mide Ameliyatı VKİ 35 ve üzeri olan hastalarda uygulanan bir operasyon türüdür. Tüp Mide ameliyatı laparoskopi yoluyla karnınıza 4 delikten girilmesiyle gerçekleşen bir ameliyattır. Bu ameliyat ile midenizin 4%3 lük bölümü alınır. Kapalı yöntem ile gerçekleşen bir ameliyat olduğundan konforlu ameliyat sınıfına girer.

Tüp Mide Ameliyatı Ne Kadar Sürer ?

Tüp mide ameliyatı bir buçuk ya da iki saat sürebilir. Ameliyat küçük de kesilerle yapılır ve dikiş atılmasına da gerek vardır. Mide küçültme genel anestezi ya da lokal anestezi yöntemiyle yapılır ve hasta ameliyat sırasında acı çekmez. Tüp mide ameliyatı için öncesinde bazı testler ve belirli bir süre gerekir. Bazen hastaların belirli bir kiloya düşmesini beklemek gerekir. Ameliyat sonrasında da midede kaçak olup olmadığını anlamak için hasta bir ya da iki gün hastanede kalabilir.

Tüp Mide Ameliyatının riskleri nelerdir?

Tüp mide ameliyatları kapalı yöntemle gerçekleşen operasyonlar olduğundan konforlu ameliyat sınıfına girer. Tüp mide ameliyatının yüksek olmamakla birlikte kaçak,kanama, emboli ve anesteziye bağlı riskleri bulunmaktadır.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Zayıflama

Tüp mide ameliyatı sonrasındaki ilk iki ay bazı hastalar on beş kiloya varan bir kilo kaybı yaşayabilir. Bazı hastalar ameliyattan sonraki ilk iki yılda 60 kilo kadar vermiş olabilir. Ömür boyu etkisi devam eden bir ameliyat olmasa bile tekrar kilo alma durumu ise hastaların sadece yüzde onunda görülür. Bu durum da yine sağlıksız beslenme ve olumsuz yaşam koşulları ile bağlantılı olarak gelişir.

Tüp Mide Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

tup-mide-ameliyati-avantajlari-nelerdir-880x300-1

Obezite hastalarının kalp hastalığı, diyabet ve diyabete bağlı komplikasyonlara yakalanma riskleri çok yüksektir. Yanı sıra yüksek kolesterol hipertansiyon uyku apnesi gibi hayatı olumsuz etkileyen bir çok yandaş rahatsızlıklar ile baş etmek durumundadırlar. Tüp mide ameliyatı ile hızlıca kilo veren hastalar, fazla kiloya bağlı mevcut hastalıklarında % 90 iyileşme gözlenirken, ortaya çıkması muhtemel yandaş hastalıklarında önüne geçilmiş olunur.

Obezitenin fiziksel zorluklarının yanında birde psikolojik zorlukları vardır. Daha önce bir çok kez denenen ve olumsuz sonuçlanan diyetler, kişilerde başarısızlık hissi, düşük öz saygı, depresyona yol açmaktadır. Tüp mide ameliyatı ile hızla kilo veren bireylerin özgüvenleri, özsaygıları artmakta, başarısızlık hissi ortadan kalkmakta ve sosyal ilişkileri kuvvetlenmektedir. Ameliyatın laparoskopik yöntem ile yapılması ameliyat sonrası riskleri azaltırken, iyileşme sürecindede hastaların konforlu bir iyileşme süreci geçirmelerinde önemli bir faktördür.

Tüp Mide Ameliyatı Kimlere Yapılır ?

Tüp mide ameliyatı 18-65 yaş arasında olan daha önce bir çok kez diyet ve egzersizle kilo verme girişinde bulunmuş ve başarısızlıkla sonuçlanmış, vücut kitle indeksi 40 kg/m2 ve üzeri olan bireylere uygulanabilir.

Vki’si 35- 40 kg/m2 arasında olan diyabet, hipertansiyon, uyku apnesi gibi yandaş hastalıkları olan bireylere de uygulanabilir. 35 vki ve altında olan bireyler için öncelik mide balonu veya mide botoksu gibi ameliyatsız yöntemlerdir ancak 30-35 kg/m2 vki’deki çok ciddi rahatsızlıkları olan bireylerde ameliyat düşünülebilir. Genel olarak mide küçültme ameliyatı şartları bunlardır, kesin karar muayeneden sonra verilir.

Our Mission

We are dedicated to life.

We are dedicated on helping others feel and live better. Visit us and see what we believe in and how we demonstrate it.

Visit Us:
Boston, USA
55 Huntington Ave Ste
Monday-Friday 07:00 – 23:00h 

Treatments

It’s all about how we treat you.

Each of our patients can rely on an individual approach and high quality services at good prices. After a complex diagnostics, our specialists prepare a treatment schedule according to each patient` s desires and abilities.

Our Practice

Compassionate Care, Advanced Medicine, Close to Home.

We have built a compassionate and friendly staff, which would not only heal your body, but also your spirit. With over a 50 thousand happy patients, you can be sure that we do not accept compromises when it comes to your health.