HASTA REHBERİ

Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Türkiye’ye yapacağınız seyahat için olası vize gereklilikleri, uyruğunuza ve sahip olduğunuz pasaportun türüne göre değişmektedir. Konu ile alakalı güncel bilgilere, Dışişleri Bakanlığı’nın http://www.mfa.gov.tr/visa-information-for-foreigners.en.mfa ve https://www.evisa.gov.tr/en/ adreslerindeki web sitelerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca hem bizlerden hem de ülkenizdeki Türk konsolosluğundan da bilgi edinebilirsiniz.
Kliniğimiz; JCI (Joint Commission International), ISO (International Organization for Standardization) ve Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Sağlık Turizmi Yetki Belgesi sertifikalarına sahiptir.
Kliniğimizin doktorları; Türkiye’nin en iyi tıp okulları bitirmiş, ulusal ve uluslararası alanda bilimsel birçok çalışmaya imza atmış ve sağlık alanında otorite olarak kabul edilen çeşitli tıp derneklerine üye olan kişilerden oluşmaktadır. Doktorlarımızın sahip oldukları detaylı niteliklere doktorlarımızın sayfalarından ulaşabilirsiniz.
Kesinlikle! Operasyonunuza karar verme aşamasında hasta danışmanlarımız ve doktorlarımızla online görüşmeler yapmanızı sağlayabiliriz.
Ekibimizdeki tüm personellerimiz İngilizce konuşmaktadır. Hastane çalışanları ise ihtiyacınız olduğu takdirde İngilizce dil desteği sunmaktadırlar.
Hastanelerimiz ve kliniklerimiz, sağlık alanında yetkili kuruluşlar tarafından denetlenmekte ve sertifikalandırılmaktadır. Dolayısıyla tedaviniz ile alakalı herhangi bir problem ile karşılaşma olasılığınıza karşı gerekli tüm teknolojik sağlık ekipmanlarına sahibiz.
Tabi ki. Gerekli gördüğünüz takdirde geçirdiğiniz operasyonu özetleyen bir sağlık raporu sizin için hazırlanacaktır.
Kliniğimizde sağladığımız tüm sağlık hizmetlerinden sonra iyileşme sürecinizi tamamladığınız ve doktorlarımızın da herhangi bir sorun görmediği takdirde seyahat etmenizde herhangi bir sakınca yoktur.
Türkiye, sahip olduğu birçok avantaj bakımından her yıl yüzbinlerce kişiye sağlık turizmi kapsamında hizmet vermektedir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli detaylar; İletişime geçtiğiniz kliniğin kalitesi, yetkinlik belgeleri ile Sizinle ilgilenecek sağlık profesyonellerinin tecrübe ve uzmanlıklarıdır. Bu konuda daha detaylı bilgiye Türkiye’de Sağlık Turizmi adlı yazımızdan ulaşabilirsiniz.
İnsanlar genellikle uygun fiyatlarla yüksek kalitede sağlık hizmeti alabildikleri Türkiye’ye sağlık turizmi için seyahat etmektedirler.
İstanbul, büyük ama sahip olduğu ulaşım seçenekleri açısından gezmesi kolay bir şehirdir. Gideceğiniz herhangi bir yere metro, metrobüs, tramvay, feribot ve otobüs gibi çeşitli ulaşım seçenekleri her zaman vardır. Ancak sabah 07:00 – 09:00 ve akşam 17:00 – 20:00 arasında trafik sıkışıklığı yaşanabilmektedir. Gezinizi buna göre ayarlamanızı öneririz.
Türkiye’de, iki pimli fiş olarak bilinen ve Avrupa’da da standart olarak kullanılan prizler kullanılmaktadır. Eğer Avrupa’dan gelecekseniz yanınızda adaptör getirmenize gerek yoktur.
Türkiye’deki birçok alışveriş merkezinde ve mağazada uluslararası kredi ve banka kartları yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak yerel ölçekli küçük işletmeler için yanınızda nakit taşımanızı tavsiye ederiz.
Türkiye, Avrupa menşeili birçok kredi var banka kartlarını ATM’ler için kabul etmektedir. Bu ATM’lerin hepsi, İngilizce dilini desteklemektedir ve DOLAR, EURO ya da TRY cinsinden nakit çekebilirsiniz. Ancak bazen bankalar, bazı yurt dışı kart hareketlerini olağandışı bir durum olarak algılayıp kartları iptal edebilmektedir. Bunun için seyahatiniz öncesinde bankanıza durumunuzu bildirmenizi öneririz.

İngilizce, Türkiye’de en çok konuşulan ikinci dildir. Özellikle büyük şehirlerde İngilizce bilen insanlara sıklıkla rastlayabilirsiniz. Birçok mağaza ve restoranda ise İngilizce bilen personellere ve İngilizce içeriklere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Türkiye, GTM +03:00 saat diliminde bulunmaktadır. Birleşik Krallık’tan 3 saat ileride, merkez Avrupa’dan ise 2 saat ileridedir.
Vermiş olduğumuz tüm tedavi hizmetlerimiz, oluşturduğumuz paket fiyatları ile sunulmaktadır. Konaklama, tedaviniz için gerekli ilaç ve malzemelerin temini ve araç transferi gibi çeşitli servisler paketlerimizin içinde mevcuttur. Tüm paketlerimiz hakkındaki detaylı bilgileri, hasta danışmanlarımızdan alabilirsiniz.
Ödemelerinizi GBP, USD veya EURO cinsinden yapabilirsiniz.
Türkiye’deki taksi ücretleri, gideceğiniz yere göre değişiklik göstermektedir. https://taksiyle.com/en/istanbul adresinden İstanbul’da taksi ile gideceğiniz yerlerin ortalama fiyatlarını öğrenebilirsiniz.
Uluslararası bir sürücü ehliyeti belgesi ile Türkiye’de araç kullanabilirsiniz. Ülkemizde yolların trafik akışı sağ taraftandır ve bu yüzden araçlar soldan direksiyonludur. Araç kullanırken uluslararası ehliyetinizi, pasaportunuzu ve aracın ruhsatı gibi çeşitli evrakları her zaman yanınızda bulundurmalısınız. İstediğiniz takdirde çeşitli araç kiralama şirketlerinden araç kiralayabilirsiniz.