PLASTİK CERRAHİ

Popo Kaldırma

Popo Kaldırma Nedir?

Kilo alıp verme, gebelik süreci, genetik faktörler ve elbette yaşlılık etkileri neticesinde popoların şeklinde estetik kaygılara neden olabilecek bozulmalar, popo düşüklüğü – sarkıklığı yaşanabilmektedir. Bu ve bunun gibi estetik problemlerin giderilmesi, hayalini kurduğunuz bir popoya sahip olmak için gerçekleştirilen uygulama ve operasyonlara popo kaldırma adı verilmektedir. Poponun düzgün şekilde olmaması, düşük görünmesi, yassı görünmesi gibi nedenler neticesinde kalça orantınız da bozulmaktadır. Halbuki her bayan daha düzgün ve daha orantılı bir vücut hatlarına sahip olmayı arzular. Spor ve diyetlerle popoya şekil vermek kısmen mümkün olsa da maalesef yeterli olmamaktadır. Popo kaldırma operasyonuyla dilediğiniz popoya sahip olabilirsiniz. Plastik Cerrahi uzmanlarının sergileyeceği popo kaldırma ameliyatıyla sizlerde harika vücut orantısına sahip olabilirsiniz.

 

Popo kaldırma girişimleri esnasında kullanılan birden fazla yöntem vardır. Bu yöntemler arasında en çok tercih edileni popoya yağ enjeksiyonudur. İşlem esnasında; sırt, bel, göbek, bacak, üst bacak, baldırlardaki fazlalık yağlar alınarak poponun düzgün şekillendirilebilmesi ve kaldırılabilmesi için popoya enjekte edilir. Gelişen teknoloji sayesinde yağ enjeksiyonlarının büyük kısmı kalıcı olabilmekte ve dilenirse tekrar yağ enjeksiyon işlemlerine katılabilmektedir. Eğer işlemden sonra kilo vermez ya da yoğun ve hızlı miktarlarda kilo kaybetmezseniz enjekte edilen yağın büyük kısmı kalıcı olabilmektedir. Popo şekillendirme ve popo kaldırma işlemlerinde tamamen kendi vücut yağlarınız kullanılmaktadır. Diğer yöntemler popo kaldırma estetiğinin nasıl yapılacağına dair verdiğimiz bilgilerde yer almaktadır.

İçindekiler

Popo Kaldırma Nasıl Yapılır?

Popo kaldırma estetik ameliyatı genel anestezi altında yürütülmektedir. Operasyon kapsamında yürütülen iki ayrı teknik vardır. Bunlardan ilki ve en çok tercih edileni yağ enjeksiyonu, diğeri de protez uygulamalarıdır. Pek çok hasta yağ enjeksiyonuyla popo şekillendirme ve popo kaldırma girişimini tercih etmektedir. Bu işlem sayesinde vücudunuzdan alınan fazlalık yağlar kullanılmaktadır. Dışarıdan herhangi bir madde kullanılmamaktadır. Fazlalık yağlarınızdan alındığı için bir bakıma bölgesel incelme işlemlerinin de faydasını görmektesiniz. Bel, bacak gibi bölgelerden alınan yağlarınız poponuzu şekillendirmek ve kaldırmak için kullanılır. Arzu edilen popo şeklinin elde edilebilmesi için oldukça etkilidir.

 

Bir diğer popo kaldırma tekniği ise silikon protezlerin kullanıldığı yöntemlerdir. Bu yöntemde yine hastaya genel anestezi verilir. Her iki popo yanaklarına tek tek işlem uygulanır. Popo yarılarının birleşim alanlarından cerrahi kesik atılır. Bu kesikten girilerek popo kaslarının yerleşke edildiği fasyanın alt kısımlarından bir cep meydana getirilir. Ceplere uygun protezler yerleştirilir. Bu tür protezler meme protezlerine nazaran daha sert olduğu için ameliyat sonrası kısa dönemde hastaya bazı sıkıntılar verebilir. Sıkıntılar sadece kısa dönemde ve oturma kalkma adımlarında geçerlidir. Bu operasyon ortalama 3 saat zaman almaktadır.

KALİTE BELGELERİMİZ
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir