PLASTİK CERRAHİ

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme Nedir?

Memeler doğası gereği oldukça yumuşak yapıda ve hassastırlar. Sarkmasının pek çok nedeni vardır. En belirgin sebepler şu şekildedir; yer çekimi kuvveti, yaşlanma olgusu, hızlı veya yoğun miktarda kilo alma – verme, sık sık kilo alma – verme, gebelik süreci, emzirme süreci, doğru sütyen tercih etmeme. Bilhassa gebelik ve emzirme dönemlerini yaşamış kadınlarca sık talep gören meme dikleştirme operasyonuyla memeler eski haline hatta eski halinden dahi güzel bir estetik görüntüye sahip olabilmektedir. Büyük memeye sahip olmak da memenin sarkmasına neden olabilecek yegane nedenler arasında sıralanabilmektedir. Memelerin sarkma derecesine uygun yöntemler kullanılarak sarkık meme görüntüsünden kısa sürede kurtuluş mümkündür. Eğer meme uçlarınız, memenin katlandığı bölgenin üst kısmında bulunuyorsa estetik kaygı duymanıza neden yoktur. Meme uçlarınız katlandığı çizgiden ne kadar aşağı doğru ilerlemişse o zaman sarkma yoğunluğu var demektir. Bilhassa meme başınız ve meme uçlarınız katlandığı bölgeye yakın hatta katlama bölgesinin altında konumluysa o zaman meme dikleştirme cerrahisine gereksinimiz hat safhadadır.

İçindekiler

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme ameliyatı için öncelikle ön muayeneden geçmeniz gerekmektedir. Bu muayenede memeleriniz inceleme altına alınır. Meme başı, meme ucu ve meme bezi miktarınız ölçümlenir. İstek ve taleplerinizi de yapılan bu ön muayene esnasında hekiminize belirtirsiniz. Hekiminiz sizin tüm sorularına yanıtları sunarak mütabakat sağlarsınız. Eğer memelerinizde yaşanan sarkma oranı hafif düzeyde ise yani meme bezi oranınız normal seyrinde ise o zaman silikon meme protezleri kullanılması yeterlidir. Silikon protezler aracılığıyla memeleriniz kolayca dik, dolgun ve diri konuma ulaştırılmaktadır. Lakin sarkma yoğunluğunuz fazla ise ve meme bezi oranınız da az ise o zaman hem memelerinize silikon protez yerleştirilir hem de memelerinizde toparlama işlemi yapılır.

 

Meme dikleştirme ameliyatı, meme kaldırma ameliyatı, meme toparlama ameliyatı çerçevesinde sedasyon etkili genel anestezi içerikli ilaçlar enjekte edilerek ameliyat esnasında acı çekmemeniz sağlanmaktadır. Bu tür operasyonlar en az 2 saat, en fazla 4 saat zaman almaktadır. Eğer sarkma düzeyiniz çok yoğun değil ise ortalama 2 saat içerisinde tamamlanacaktır. Ameliyattan önce yapılan muayene ve tetkikler neticesinde belirlenen kriterlere göre hafif sarkma yaşıyorsanız genelde memenin katlama çizgisinin altından cerrahi kesik atılarak silikon proteziniz yerleştirilecektir. Bariz düzeyde meme sarkma probleminiz varsa deri – kas – yağ dokularınıza müdahale gerçekleştirildikten sonra silikon protezi yerleştirilecektir. Yoğun miktardaki sarkıklık problemlerini gidermek için deir bolluğunuz alınacaktır. Ameliyat izi genelde memelerin katlandığı bölgede yerleşke edildiği için görünmeyecektir. Zaten estetik uygulama gerçekleştirildiği için de oldukça hafif bir iz olacaktır. Dışarıdan bakıldığı zaman görünmeyen bu hafif düzeydeki ameliyat izi sayesinde rahat edebilirsiniz.

 

KALİTE BELGELERİMİZ
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir