PLASTİK CERRAHİ

Meme Büyütme Ameliyatı

Meme Büyütme Ameliyatı Nedir?

Kimi zaman normal boyutlardan daha küçük olduğu için kimi zaman da daha büyük, daha toplu, daha diri göğüs estetiğine ulaşmak sebebiyle yapılan cerrahi girişime meme büyütme ameliyatı adı verilmektedir. Meme büyütme ameliyatını genelde küçük göğüslü kadınlar talep etse de zaman zaman daha büyük ve daha güzel bir meme görüntüsüne sahip olmak isteyen bayanlarca da tercih edilebilmektedir. Bunun yanı sıra her iki memesi de aynı büyüklükte olmayan ya da göğüs bölgesinde bir hastalık, bir darbe – kaza neticesinde dengesizlik bulunan bayanların da talep ettiği bir estetik müdahaledir. Zaman zaman emzirme süreçlerinden sonra memelerin elastikiyet kaybı, meme küçülmesi, sarkma problemleri gibi nedenlerden dolayı da yapılmaktadır. Daha fazla estetik görüntüye ulaşmak, daha diri – daha büyük veya dik ve dolgun meme konumları için de talep gören meme büyütme ameliyatlarıyla kalıcı olarak estetik görüntüye ulaşmak mümkündür.

İçindekiler

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme protezi ya da silikon yerleştirme isimleriyle anılan meme büyütme ameliyatları en az 1 en fazla 1,5 saatte tamamlanabilen cerrahi girişimlerden biridir. Hasta ve hekim görüşmeleri sırasında ne tür, ne büyüklükte silikonların tercih edileceği kararlaştırılır. Hekim meme büyütme operasyonu hakkında detaylı bilgiler vererek ameliyat sonrasında göğüslerinin nasıl görünecek konusunda bilgisayar destekli görüntüler iletir. Ameliyat konusunda karar kılındıktan sonra hastanın yaşı, boyu vb gibi kriterlere bağlı olarak anestezi uzmanı eşliğinde sedasyon ve anestezi etkili ilaçlar enjekte edilerek hasta tam uyku haline geçirilir.


Meme ameliyatının giriş sahası önceden hekim tarafından belirlenerek hastaya gereken bilgi sunulur. Silikon protezlerin yerleştirileceği alanlar kullanılan protezlerin çeşidi, büyüklüğü gibi etkenlere göre değişir. Koltuk altı, meme başı, göğüs altı gibi yerlerden birinden cerrahi kesik atılır. Genelde kesik meme altından tercih edilir. Bunun sebebi ise zaten çok hafif görünecek olan ameliyat izinin meme altında daha da gizlenmiş olmasından kaynaklanmaktadır. Protezler kesikten ulaşılarak meme altı dokusuna ya da meme kası dokusuna yerleştirilirler. Ardından estetik dikişler atılarak hasta uyandırılmak üzere odasına gönderilir.


Meme büyütme ameliyatında en belirgin nokta da meme protezinin çeşidi ve büyüklüğüdür. Hastanın genel görüntüsü, boyu ve omuz genişlikleri, memenin mevcut sarkma durumu, göğüs kafesinin orantısı ve hastanın arzuları doğrultusunda hasta – hekim görüşmesinde kararlaştırılan protez çeşididir. Örneğin daha dekolte giyinmeyi seven kadınlarla daha diri meme görüntüsüne ulaşmak isteyen bayanların tercih ettiği silikon türü yuvarlak protezlerdir. Damla protezler ise daha doğal bir meme görüntüsü sunmaktadır. Protezin büyüklüğü ise mevcut memenin sahip olduğu meme dokusuna göre değişmektedir. Meme dokusu yetersiz ise mevcut meme büyüklüğü en fazla iki katına kadar çıkartılabilmektedir. Ancak meme dokusu yeterli kadınlarda daha da büyük silikon seçimleri kararlaştırılabilmektedir. 

KALİTE BELGELERİMİZ
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir