PLASTİK CERRAHİ

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Abdominoplasti olarak da isimlendirilir. Çeşitli nedenlerle; gebelikte alınan fazla kilolar neticesinde karın sarkması – karın derisi sarkması, obezite ameliyatları sonucunda hızlı kilo kaybında gerçekleşen deri sarkması ve her türlü sarkma – karın derisi gevşeme sorunlarını gidermek amacıyla yapılan bir estetik ameliyattır. Karın germe ameliyatları bağ dokunun gevşemesi, zarar görmesi, karın duvarının çıkık görüntüsü, karında şişlik ve bolluk görüntülerinin düzeltilmesinin yanı sıra çatlak görüntülerini de giderebilmektedir. Bilhassa hamilelik ve obezite sonucunda hızlı kilo vermeye bağlı olarak gelişen ve asla eski formuna dönemeyen durumlarda tercih edilmektedirler. Ne kadar çok diyet ve spor yapılırsa yapılsın karın görüntüsü eski estetik görüntüne ulaşamaz. Bu durumda geriye kalan tek seçenek karın germe ameliyatı olmaktan geçer. Etkili ve kalıcı sonuçlarıyla hastaları memnun eden Abdominoplasti cerrahisiyle gevşemiş ve sarkmış tüm karın gerilir ve fazla yağlar alınır.

İçindekiler

Karın Germe AmeliyatıYapılır?

Karın germe ameliyatı iki ayrı seçeneğe ayrılır. Biri tam karın germe ameliyatı olarak adlandırılırken diğeri mini karın germe ameliyatı ismini alır. Tam karın germe cerrahisine konu olan bölge ameliyatın isminde de anlaşılacağı üzere tüm karın bölgesiyken, mini karın germe ameliyatında uygulama bölgesinin küçük olduğu durumlarda gerçekleştirilir. Mini karın germe ortalama 1 – 1,5 saatte tamamlanırken, tam karın germe operasyonu 3 – 3,5 saat sürebilmektedir. Hastaya sedasyon ve anestezik etkili ilaçlar verilerek başlanan müdahale öncesinde derinin alınacağı bölgesi belirlenerek çizilir. Fazlalık yağların olduğu alanlarda belirlenir. Genellikle sezaryen izinin olduğu bölgeden itibaren göbek deliğine kadar olan sarkık ve çatlak derinin fazlalık kısımları alınır. Ardından göbek deliğinin yukarı tarafında yer alan fazlalık deri aşağı kısma doğru çekilerek gerdirilir. Bu aşamada göbek deliği hafifçe konum değiştirecektir bu nedenle göbek deliği uygun pozisyona yeniden çekilir.

 

Deri fazlalığı ve sarkıklık problemine ek olarak fazlalık yağlarda mevcutsa Liposuction tekniklerine dair yöntemlerden biri kullanılarak alınmaktadır. Lazer ya da Vaser Liposuction yöntemleri hem hasta hem  de hekim açısından daha kolaydır. Üstelik iyileşme süresi de daha kısadır. Karın duvarı bölgesinde yerleşke edilen toplayıcı dikişler aracılığıyla gevşemiş deri ve kas grupları yeniden sıkıştırılarak eski sertliğine ulaştırılırlar. Ameliyat öncesinde atılan tüm dikişler estetik dikiş tekniği ile kapatılarak kötü görünen ameliyat izlerinin oluşması da engellenir. Karın germe ameliyatlarıyla karın sarkması, karın derisi sarkması, karın derisi gevşemesi ve çatlak görüntüler de tam olarak giderilmiş olurlar. Ancak bilinmelidir ki karın germe aşamasından sonra tekrar gebe kalınırsa ya da hızlı kilo alıp – verme yaşanırsa karında yeniden gevşeme ve sarkmalara yaşanacaktır. Ameliyat bitiminden itibaren 1 ya da 2 gün hastanede kalan hasta taburcu edilerek evine sevk edilmektedir.

 

KALİTE BELGELERİMİZ
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir