PLASTİK CERRAHİ

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Göz kapaklarının sarkma nedeni tam olarak bilinmese de olası sebepler arasında; genetik geçiş faktörleri, yer çekimi, yaş olgusu bulunmaktadır. Ciddi düzeyde sarkma yaşanan göz kapakları neticesinde görme azlığı yaşayabilir, uykulu –  üzgün – sinirli vb görüntüye sahip olabilirsiniz. Göz kapağı ameliyatı alt ve üst göz kapağı ameliyatı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Göz kapağı estetiği sağlandıktan sonra daha genç görünmenize destek olacaktır. Ayrıca genel yüz ifadesindeki uykulu, sinirli, üzgün görüntüleriniz de gidecektir. Blefaroplasti adı verilen göz kapağı estetik ameliyatıyla göz kapağınızdaki fazlalık deriler, kas ve yağ dokularına girişim sağlanmaktadır.

 

Yaş etkeniyle beraber ilerleyen yıllarda göz kapakları gerilmekte ve göz kapaklarınızı hareket ettiren kas gruplarınız daha kuvvetsiz kalabilmektedir. Neticede ise aşırı yağ birikimleri göz kapaklarının hem alt hem de üst bölgesinde toplanmaktadır. Bu durumda da torbalar gözlemlenmektedir. Sarkmış göz kapakları olduğunuzdan daha yaşlı bir görüntüyle sonuçlanabilir, görüş açınızı daraltabilir. Blefaroplasti ameliyatıyla tüm olası sorunlarınızı giderebilir, daha genç görünmenize vesile olabilir. Ayrıca kaş kaldırma ve yüz gerdirme cerrahileriyle de kombine edinebilen göz kapağı ameliyatıyla tek operasyonda çok daha genç görünmenizi destekleyebilirsiniz.

İçindekiler

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz kapağı estetiği ameliyatı genel anestezi altında yapılmaktadır. Estetik girişim hem alt hem de üst kapağa tek tek ya da her ikisine birlikte olacak şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Her göz kapağı için ameliyat süresi ortalama 30 – 45 dakikadır. Göz kapaklarında birikmiş – toparlanmış fazlalık deriler, yağlar ve kaslara işlem yapılarak uzaklaştırılırlar. Eğer göz kapaklarında ileri seviyede sarkma – düşüklük mevcutsa fazlalık cilt dokuları kesilir. Ardından göz kapakları yukarı konuma doğru kaldırılmaktadır. Cerrahi kesik üst göz kapağının kıvrımından minimal boyutlardadır. Buradaki kesikten işlem yapılarak fazlalık deri ve yağlar alınmaktadır. Bazı hastaların üst göz kapağında yer alan hem iç hem de dış pedi bölgesinde fıtıklaşma da meydana gelmektedir. Eğer hasta da böyle bir sorun mevcutsa cerrahi girişim esnasında bu problem de giderilmektedir. Gerçekleştirilen göz kapağı estetiğinin etkilerini katlamak üzere aynı operasyon çerçevesinde botoks, hücresel tedaviler, yüz gerdirme, kaş kaldırma, cilt yenileme cerrahileri ya da uygulamaları da gerçekleştirilebilmektedir. Operasyondan sonra ameliyat iziniz oldukça hafif olup gözle görülür bir ameliyat izi kalmamaktadır. Plastik cerrahi uzmanlarınca gerçekleştirilen estetik müdahale neticesinde ameliyat iziniz göz kapağının katlandığı bölgede yer alacaktır. Oldukça hafif olan iz katlama bölgesinde konumlandırıldığı için dikkatle bakılsa dahi görülmeyecektir. Eğer yine de ameliyat izi sizi rahatsız edecek olursa Frexel lazer tedavisiyle tamamen giderilebilmektedir.

 

KALİTE BELGELERİMİZ
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir